Spotkania u Attavantich - POLSKIE ZAMKI I REZYDENCJE NA UKRAINIE

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Dymitrem Antoniukiem – ukraińskim przewodnikiem, dziennikarzem i pasjonatem polskich zabytków. Spotkanie odbędzie się 17 lutego 2019 r., o godz. 17:00 w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu (ul. Rynek 5).

Autor nad publikacją „Polskie zamki i rezydencje na Ukrainie” pracował w latach 2010-2013. W dwóch tomach zaprezentował ponad 400 różnych obiektów, które sam odwiedził, sfotografował i opisał. Sporządził także mapki z ich lokalizacją i podziałem na poszczególne obwody na Ukrainie.

Podczas spotkania dostępne będą bezpłatne egzemplarze książek (ograniczona ilość)

Dmytro Antoniuk to dziennikarz, ekonomista, historyk, przewodnik i tłumacz. Pełni funkcję redaktora wydziału „Kultura” pisma „Kyiv Weekly”, a także redaktora naczelnego pisma „10 Days”. Na koncie ma również artykuły do czasopism o dwujęzycznych wydaniach polsko-ukraińskich, jak np. „Kontynenty”. Jest autorem przewodników turystyczno-historycznych o obwodzie Żytomierskim, Winnickim, Połtawskim i Bukowińskim. Obecnie kończy pracę nad książką „Rzymskokatolickie klasztory na Ukrainie”. Autor jest ponadto przewodnikiem grup polskich, niemieckich i angielskich na terenie całej Ukrainy i w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia.  Współtworzył serię stu krótkich filmów o dawnych zabytkach Rzeczypospolitej Polskiej na terenach Ukrainy, które są już dostępne m.in. na kanale YouTube. W 2016 roku otrzymał stypendium Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego „Gaude Polonia”.


Zalączniki:

17.02.2019 - Spotkanie z D. Antoniukiem - Zamki i rezydencje.jpg
Wyszukiwarka

Facebook

facebook