Spotkanie autorskie z Krzysztofem Kubaszkiem

3 października br. odbyło się spotkanie autorskie z Krzysztofem Kubaszkiem, promujące zbiór poetycki „Tak nam się odrodziła, Polska, Ojczyzna miła!” napisany z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten patriotyczny tomik wierszy, skierowany do młodego czytelnika, nawiązuje do najważniejszych wydarzeń w historii Polski i naszego regionu, wielkich Polakach i symbolach narodowych. Opowiada też o osobach związanych z Jarosławiem, które za swoje zasługi znane są w całej Polsce i poza granicami kraju. Utwory są doskonałym źródłem wiedzy o dużej i małej Ojczyźnie. To okazjonalne wydanie wzbogacone jest dziecięcymi ilustracjami uczniów jarosławskich szkół, co jeszcze bardziej podnosi wartość książki tak mocno związanej z naszym miastem.

Podczas spotkania odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i tomiki poezji z dedykacją autora. Wszyscy, którzy przyczynili się do powstania wydawnictwa otrzymali również okolicznościowe podziękowania.

Spotkanie uświetnił program artystyczny oparty na wierszach poety w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w Jarosławiu przygotowany przez Danutę Młynarską-Kroczek.

Ostatnim punktem było otwarcie wystawy prac nadesłanych na konkurs plastyczny do wierszy zebranych w tomiku „Tak nam się odrodziła, Polska, Ojczyzna miła!”.

Wyszukiwarka

Facebook

facebook