Kolejna edycja konkursu im. Jerzego Hordyńskiego

Trwa XVII edycja Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego skierowanego do uczniów klas gimnazjalnych szkół podstawowych, szkół ponadgimnazjalnych, studentów oraz osób dorosłych. Jego celem jest popularyzacja twórczości jarosławskiego poety oraz rozwijanie wiedzy o mieście i regionie. Na zgłoszenia czekamy do 5 października. Zapraszamy!

- Już dziś serdecznie zapraszam do udziału w siedemnastej edycji Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego. Tym razem, oprócz utworów patrona wydarzenia, zachęcam do poznania i prezentowania wierszy, wywodzącego się z naszego regionu, Ryszarda Mścisza - poety, krytyka literackiego, satyryka, regionalisty i publicysty - mówi burmistrz Waldemar Paluch.

Co roku konkurs podzielony jest na kilka kategorii. Uczestnicy wybierający recytację mają do zaprezentowania dwa wybrane utwory - jeden autorstwa Jerzego Hordyńskiego i drugi wspomnianego Ryszarda Mścisza. W kategorii twórczość własna czekamy na autorskie teksty (maksymalnie trzy), nie nagrodzone jeszcze w tym konkursie. Z kolei w kategorii poezja śpiewana jury będzie oceniało wykonanie jednego lub dwóch utworów J. Hordyńskiego.

Terminarz:

5 października br. - termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu razem z tekstami, które należy przesłać na adres: Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Rynek 11, 37-500 Jarosław.

12 października br., godz. 9.00 - przesłuchania konkursowe w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji  w Jarosławiu, Rynek 5,

19 października br., godz. 10.00 - uroczyste podsumowanie konkursu.

Organizatorzy:
Burmistrz Miasta Jarosławia, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza
Oddział w Jarosławiu. Patronat honorowy: Podkarpacki Kurator Oświaty i Starosta Jarosławski.

Regulamin i karta zgłoszenia znajdują się w załączniku.

Zapraszamy!

Małgorzata Młynarska