Kolekcja ubioru – MODNY TEKST w wykonaniu uczniów ZSP

Prezentowane eksponaty to fragment kolekcji ubioru zatytułowanej "Modny tekst". Autorami tego artystycznego projektu są uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu ze specjalnością projektowanie ubioru. Oryginalnym tworzywem i inspiracją dla młodych artystów stały się gazety, książki i czasopisma .

Projektowanie ubioru to fascynująca przygoda, gdzie kreatywność, młodzieńcza fantazja i zapał zderzają się z wiedzą, doświadczeniem, rzetelnym rzemiosłem i artyzmem. Pracownia otwarta jest na ludzi wrażliwych, zaangażowanych, gardzących banałem i łamiących konwenanse w projektowaniu ubioru. Działania w Pracowni Projektowania Ubioru związane są z kreowaniem form użytkowych i unikatowych takich jak projekt "Modny tekst". Założeniem Pracowni są bowiem różnorodne metody kształcenia, których celem jest zdobycie kwalifikacji do realizowania działań artystycznych w różnych obszarach projektowania. Proces kształcenia odwołuje się do wiedzy i umiejętności nabywanych przez ucznia podczas innych zajęć artystycznych: rzeźby, rysunku, malarstwa, fotografii czy historii sztuki, bardzo ważne jest też indywidualne podejście do każdego ucznia.

Efektem takiego kształcenia młodych twórców jest prezentowany fragment unikatowej kolekcji oraz fantastyczne modowe sesje zdjęciowe. Fotografie do kolekcji "Modny tekst" wykonał Filip Polaczek uczeń Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu.

Nadzór pedagogiczny i artystyczny nad projektem "Modny tekst" sprawowali nauczyciele prowadzący Pracownię Projektowania Ubioru w ZSP w Jarosławiu: mgr Anita Żmurko – Sieradzka oraz dr Anna Kałamarz-Kucz.

Wyszukiwarka

Facebook

facebook