press handy ortung russland smartphone orten software handy ortung handynummer spyware for the iphone 6s handy orten app heimlich iphone 6 spionage kamera link
"Letni Powiew Japonii" - XVII Festiwal Kultury Japońskiej

7 sierpnia br. po raz kolejny gościliśmy w bibliotece mieszkańców kraju kwitnącej wiśni, którzy przedstawili program ph."Letni Powiew Japonii w Jarosławiu". W tym dniu nasza biblioteka nabrała delikatnego i subtelnego charakteru orientalnej sztuki i kultury japońskiej.

Uczestnicy festiwalu zobaczyć mogli:

• śpiew tradycyjny - Atsuko Ogawa (Japonia)

• wykład „Różnice pomiędzy Polską i Japonią”- Iga Dzochowska (Polska)

• ceremonię zielonej herbaty - Atsuko Ogawa,Yaeko Kato (Japonia)

• pokaz nakładania kimona i yukaty - Yaeko Kato, Atsuko Ogawa (Japonia)

• kaligrafię - Atsuko Ogawa (Japonia).

W japoński klimat wprowadziła nas Iga Dżochowska przybliżając różnice między Polską i Japonią. Świat kultury Japonii okazał się niezwykle fascynujący dla uczestników spotkania. Wielką atrakcją była ceremonia parzenia zielonej herbaty. Ten niezwykły pokaz zaprezentowały Atsuko Ogawa i Yaeko Kato z Japonii. Nasi goście mieli okazję wziąć udział w degustacji herbaty zachowując rytuał, który od wieków kultywowany jest w japońskiej tradycji. Następnym, równie ciekawym punktem programu był pokaz nakładania kimona i yukaty w wykonaniu Yaeko Kato.

Miłym akcentem był pokaz trudnej sztuki kaligrafii, podczas której każdy mógł otrzymać odręcznie napisane imię lub wybrany przez siebie tekst.

W japońskim dniu uczestniczyły dzieci z półkolonii Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu oraz mieszkańcy miasta.

Mamy nadzieję, że z niezwykłą kulturą japońską spotkamy się ponownie!

Organizator Festiwalu:

Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu Fundacja Polsko-Japońska YAMATO.