Półmetek Wakacje 2017 w bibliotece - relacja

Pierwszy miesiąc letniego wypoczynku już za nami. Dzieci spędzające wakacje w mieście licznie odwiedziły naszą bibliotekę, gdzie czekały na nie ciekawe propozycje z „niebieskimi stworkami” w rolach głównych.

W Wypożyczalni dla Dzieci wiele akcentów nawiązujących do słynnej bajki Peyo wprowadzało w kolorowych świat smerfów; np. wystawa „Peyo – kto to taki?” przedstawiająca wiele ciekawostek na temat tego nietuzinkowego autora. Nasi najmłodsi czytelnicy brali udział w głośnym czytaniu oraz konkursach literackich podczas których wybierali się w literacką podróż do wioski smerfów i innych niezwykłych miejsc.

Ja co roku, wielkim zainteresowaniem cieszyły się pokazy bajek. Biblioteka okazała się też wspaniałym miejscem dla miłośników rywalizacji - puzzle, gry planszowe i x-box przysporzyły wielu uśmiechów i nieskrywanych radości. Wszystkie dzieci, które chciały poznać tajniki gry w szachy korzystały z naszego szachowego kącika Dziadka Smerfa.

Wakacje okazały się doskonałą okazją do rozmowy na tematy trudne
i zarazem niezwykle ważne, np. podczas zajęć plastyczno – edukacyjnych pt. „Bezpieczne Wakacje”.

W letnich spotkaniach chętnie uczestniczyły dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz półkolonii Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu. Atmosferę wakacyjnego wypoczynku odzwierciedla foto-kronika.
Wszystkie dzieci zapraszamy do udziału w sierpniowych zajęciach, które mamy nadzieję, będą równie atrakcyjne !

Wyszukiwarka

Facebook

facebook