Debata filozoficzna - Sens Życia

31 maja 2017 r. Miejska Biblioteka Publiczna stała się miejscem debaty filozoficznej i próby odnalezienia odpowiedzi na nurtujące każdego z nas pytanie – jaki jest sens życia? Spotkanie poprowadzili nauczyciele I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu: Andrzej Sarnicki i Jakub Duda. Do filozoficznej dyskusji zaprosiliśmy młodzież z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Jarosławiu, uczestniczyli w niej również uczniowie z „Kopernika”.

Prowadzący nadali ton debacie - dyskursem, który w przejrzysty sposób przybliżył słuchaczom jak kształtował się pogląd na sens życia, poprzez pryzmat różnych kierunków filozofii. Rozważania uzupełnił film (sonda uliczna), w którym uczniowie liceum pytali mieszkańców Jarosławia „Co dla Ciebie jest sensem życia?” - ten wspaniale przygotowany materiał, stał się doskonałym wstępem do części właściwej wydarzenia – dyskusji.

Przedstawione argumenty skłoniły do refleksji i niekończących się pytań, każdy
z uczestników chciał bowiem zaprezentować swoje stanowisko i sposób postrzegania tak ważnego problemu. Dzięki zaangażowaniu prowadzących i zgromadzonych gości, powstał niepowtarzalny klimat, który doskonale wpis się w motto jarosławskiej biblioteki – „mnóstwo gości zapraszamy żeby nam ten świat cały – odkryli i pokazali!”.

Odkryliśmy zatem jak wciągająca i intrygująca może być filozofia i mimo burzliwej dyskusji uczestnikom nie udało się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie: „Co dla Ciebie jest sensem życia...” w związku z tym mamy nadzieję, że debaty filozoficzne zagoszczą już na stałe między regałami naszej biblioteki!

 

Organizator

Andrzej Sarnicki

Jakub Duda

I LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu

 

Współorganizator

Miejska Biblioteka Publiczna w Jarosławiu.

 

Wyszukiwarka

Facebook

facebook