Ukraińscy bibliotekarze z wizytą w jarosławskiej bibliotece

28 czerwca br. gościliśmy w naszej bibliotece ukraińskich bibliotekarzy - uczestników Polsko - Ukraińskiego Forum Młodych Bibliotekarzy "Bezgraniczna Biblioteka", które odbyło się w dniach 26-27 czerwca br. w Rzeszowie. Dwudniową, międzynarodową konferencję dla młodych  bibliotekarzy z Ukrainy i Polski zorganizowała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Tematem wiodącym konferencji było podkreślenie roli i znaczenia nowych technologii informacyjnych w bibliotekach publicznych, zwłaszcza w pracy z czytelnikiem oraz do promocji biblioteki w sieci internetowej. Stąd zainteresowanie i wizyta ukraińskich bibliotekarzy w jarosławskiej bibliotece, która od 2012 roku funkcjonuje w nowoczesnym, spełniającym wszelkie standardy współczesnego bibliotekarstwa obiekcie. Nasi goście zwiedzili wszystkie agendy, przestrzeń dla czytelników oraz działy administracyjne. Zapoznali się z formami i metodami pracy z czytelnikiem i bogatą ofertą kulturalną. Największe jednak zainteresowanie wzbudziły nowe technologie; system RFiD, stanowisko dla osób z dysfunkcją wzroku, stanowisko samodzielnych wypożyczeń i zwrotów oraz oprogramowanie SOWA 2/ MARC 21, itp. Bibliotekarze zachwycili się piękną aranżacją biblioteki. Duże wrażenie zrobiło nasze Centrum Multimedialne z systemem kinowym w technologii 3D,  zbiorami multimedialnymi i wysokiej jakości sprzętem  muzycznym. Wizytę zakończyła spontaniczna sesja fotograficzna. Nasi goście mieli również okazję podziwiać  uroki jarosławskiej starówki.