Rozstrzygnięcie konkursu "Św. Królowa Jadwiga Królowa Polski"
7 listopada 2006 r. odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i ogłoszenie wyników konkursu „Święta Królowa Jadwiga w Jarosławiu”, w którym wzięli udział uczniowie jarosławskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Otwarcie wystawy miało miejsce w Publicznym Gimnazjum Nr 1, im. Św. Królowej Jadwigi. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu. Jury pod przewodnictwem pana Marka Gliwy oceniło 113 prac przyznając następujące nagrody: W kategorii gimnazjów: I miejsce przyznano Natalii Siwoń ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Jarosławiu. Dwa II miejsca zdobyli: Grzegorz Ozorowski i Aneta Skupień z Publicznego Gimnazjum Nr 1 III miejsce Marcin Podolec z Publicznego Gimnazjum Nr 1 W kategorii szkół ponadgimnazjalnych: I miejsce - Katarzyna Krzych, II miejsce - Marek Damian III miejsce - Karolina Motyl i Marta Łabuda Wszyscy nagrodzeni w tej kategorii to uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych w Jarosławiu. Dodatkowe wyróżnienia: Kinga Jedynak i Mateusz Świtalski, Agnieszka Jusięga, Agnieszka Krępa (wszyscy z Publicznego Gimnazjum Nr 1), Dorota Czerniak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego oraz uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych: Grzegorz Puszkar, Natalia Krawczyk i Małgorzata Babijczuk. Zarówno konkurs jak i wystawa to jedne z zaplanowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jarosławiu imprez, które mają uświetnić obchody 620 rocznicy pobytu Królowej Jadwigi w Jarosławiu. Mamy nadzieję, że imprezy te przybliżyły postać Św. Królowej Jadwigi i jej związek z naszym miastem, oraz wpłynęły na rozwój twórczych zainteresowań młodzieży szkolnej.